Přihlásit
0 ks.
Úvodní strana / Jaké máte okno? / Jak řešit okna v arkýři
00000086.jpg 

Záclonová tyč se záclonou

Tato levná varianta přichází v úvahu jen tehdy, pokud nepotřebujete také stínit před přímým sluncem, nočním osvětlením, nebo před sousedy. Nejčastěji se v tomto případě používají tzv. lehké závěsy. Což jsou barevné závěsy ze záclonových materiálů.

Barevné záclony
00000087.jpg 

Záclonová tyč se záclonou a závěsem

Nejpoužívanější standardní řešení většiny domácností. V případě, že není potřeba stínit, může být závěs jen "dekorační ozdobou". Tedy může ho být jen tolik, aby vytvořil dojem, že slouží ke stínění, i když ho ve skutečnosti bude výrazně méně.

Fotogalerie
00000093.jpg 

Záclonová tyč a dekorace s úvazy

Klasické řešení doplněné dekorativními úvazy, které oživují nejen tvar, ale v mnohém případě i design celého okna. Úvazy lze ušít z dekorační látky, nebo použít úvaz jako samostatný výrobek. Současná nabídka dekorativních úvazů na trhu je opravdu rozsáhlá.

Dekorační úvazy
00000091.jpg 

Záclonová tyč se záclonou a žaluzií

Klasická záclonová tyč s barevnou záclonou na okně, které je nutné zastínit ať již z důvodů nočního osvětlení, sousedů, nebo přímého slunce přes den. Ve všech případech je ideálním řešením jednoduchá (nenápadná) horizontální žaluzie.

Horiz. žaluzie
00000088.jpg 

Dekorační látky k podlaze

Pokud by dekorace na Vašem okně byly nejhezčí až k podlaze, musíte se nejdříve zamyslet nad topením. Rozhodně topení nelze zakrývat. Na obrázku vidíte kompromisní řešení, kdy je jak dekorační látky, tak i záclona pomocí úvazů vedena z prostoru topení.

Šití závěsů
00000084.jpg 

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie je rozhodně velice levné zastínění, které umožňuje naklápěním lamel ovlivňovat oslunění interiéru. Typů vertikálních žaluzií je celá řada a rozhodně již neplatí, že by se hodily vertikální žaluzie jen do kancelářských prostor a státních zařízení.

Vertikální žaluzie
00000085.jpg 

Látkové rolety

Látková roleta rozhodně řeší zastínění poměrně jednoduše za poměrně dobré ceny.

Látkové rolety
00000089.jpg 

Římské rolety

Elegantní zastínění, které z jednoduché levné záclony vytvoří krásný design.

Římské rolety
00000083.jpg 

Horizontální žaluzie

Klasika, kterou lze s vhodným výběrem barevných, nebo dřevěných lamel, doporučit.

Hor.žaluzie
©1994-2023 Styltex internetový obchodní dům s bytovým textilem